• 25. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı
  • 23-27 Nisan 2019
Kalan Süre

Haberler

Tasarıma baharı getiren EVTEKS 160 Bin M² alanda rekor katılımcıyla açıldı

Dünyanın en büyük iki ev tekstili fuarından biri olan “EVTEKS - İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı”, CNR Expo Yeşilköy’de 24. kez kapılarını açtı.
 
800'e yakın firmanın 2 bin markasının sergilendiği fuan, yerli ve yabancı 150 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Fuarın açılışında konuşan Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, "Bakanlık olarak her türlü desteği veriyoruz. Sizde bu yıl için hedeflenen 3 milyar dolarlık ihracatı katlayacak performans var," diye konuştu. 
 
EVTEKS'in açılış törenine CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem'in evsahipliğinde, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve İstanbul Valisi Vasip Şahin ve (TETSİAD)Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Ali Sami Aydın katıldı.
 
CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel  24 yıldır düzenlenen EVTEKS Fuan'nın ilk açıldığında 600 metrekarelik bir alanda yapıldığını bugün ise 160 bin metrekare gibi rekor bir rakama ulaştığını söyledi. Şenel, "Bu sene de Ekonomi Bakanlığı'nın desteği ile 48 ülkeden, yaklaşık 300 kişilik alım heyeti, katılıma firmalarla'B2B İkili İş Görüşmeleri' yaptı," diye konuştu.
 
Şenel'in ardından söz alan TETSIAD Başkanı Ali Sami Aydın ise konuşmasında tasarım sonrasında üretim sürecinin önemini vurguladı.
 
Aydın, “Baharın en güzel ayı olan Nisan’da, dünyaya yeni sezonun trendlerinden oluşan koleksiyonumuzu bu fuarda sunuyoruz. Bu nedenle yeni temamız Nisan Etkisi “April Effect” olarak zihinlerde yer almaktadır. Büyüleyici olarak nitelendirdiğimiz fuarda 2019 trendlerinin detaylarını standlarda görebilirsiniz,” diye belirtti.
 
Evteks’in 24 yıl önce bir otel odasında başladığını hatırlatan Ali Sami Aydın, “Bütünleşme, birlikte üreme, paylaşarak çoğalma vizyonuyla bakanlar kazanacak ve kazandıracak,” dedi.