• 25. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı
  • 23-27 Nisan 2019
Kalan Süre

Haberler

Ev Tekstili Üreticilerine Marka Desteği Artıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, markalaşmanın ekonomi için çok büyük önem taşıdığını ve bu konuda hükümet olarak üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını söyledi. Her fırsatta markalaşmaya çok önem verdiğini dile getiren Tüfenkçi; kurum ve kuruluşlara Ar-Ge çalışmaları için ayrılan kaynağı artıracaklarını, markalaşma ve kurumsallaşma desteklerini sürdüreceğini vurguladı.  
 
CNR Expo Markalaşma ve yeni markalar yaratma konusunda devlet desteğini de arkasına alan Türkiye ev tekstil sanayisi, markalaşma ve pazarlama konusundaki en büyük kazancı EVTEKS 28 Nisan'da sona erdi. Birçok markanın, yeni ve seçkin ürünleri ile yer aldığı fuar, katılımcıların yeni ürünlerini sergilenme, yeni pazarlar oluşturma, dünyaya açılma, ihracat hacmini geliştirme gibi birçok alanda Türkiye’nin en büyük ev tekstil fuarı olma özelliğini taşıyor.  
 
TETSİAD ve CNR Fuarcılık işbirliğiyle düzenlenen, dünyanın en büyük iki ev tekstili fuarından biri olan EVTEKS, bu yıl 24-28 Nisan 2018 tarihleri arasında 24. kez kapılarını açtı. Her yıl olduğu gibi, bu yıl da dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerin ajandasında yer alan EVTEKS Uluslararası Ev Tekstili Fuarı, CNR EXPO Yeşilköy’de, yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırladı.