• 25. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı
  • 23-27 Nisan 2019
Kalan Süre

Haberler

23.EVTEKS Uluslararası Ev Tekstili Fuarı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci tarafından acildi.

TÜRKİYE Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) tarafından bu yıl 23'üncüsü düzenlenen EVTEKS Uluslararası Ev Tekstili Fuarı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci tarafından acildi.

2 binin üzerinde yerli ve yabancı markanın katıldığı fuardaki konuşmasında Türkiye ekonomisinin her gecen gün büyüdüğünü söyleyen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin sınıf atlama noktasında olduğunu ifade etti. Kurtulmuş "Türkiye ekonomisi her seye rağmen, ic ve dıs ekonomideki siyasi dalgalanmalara rağmen kendi istikametinde her gecen gün ilerleyerek yoluna devam ederek sayılı ekonomilerden biri haline geldi. Tam atlama tasının üzerindeyiz, sınıf atlama noktasındayız. Türkiye su anda birinci ligde oynayan bir ülke, süper lige çıkmadık. Türkiye'nin süper lige çıkması ve dünyanın en büyük on ekonomisinden biri haline gelmesi için gayret ediyoruz. Hep beraber süper lige çıkarmaya gayret ediyoruz. Türkiye sizlerin de pyretiyle süper lige akacak ve dünyanın en büyük on büyük ekonomisinden birisi olacak" dedi.