• 25. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı
  • 23-27 Nisan 2019
Kalan Süre

Haberler

İthal ürünlere getirilen ek vergi ev tekstili üreticisine yaradı

Son alınan Bakanlar Kurulu Kararı ile ev tekstili sektörünün yabancı markalarla olan rekabet gücü arttırıldı. Bakanlar Kurulu; İthalat Rejimi Kararı’na Ek Karar’da değişiklik yaparak ev tekstili ürünlerine yüzde 20 oranında ek vergi alınmasını hükme bağladı. Bu sayede ev tekstili sektöründeki yerli üretici ithal ürünlere karşı rekabette avantaj sahibi oldu.  
 
Dünyada ev tekstili sektörünün trend merkezi olarak kabul gören EVTEKS – 23. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından TETSİAD (Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) işbirliğiyle 16-20 Mayıs 2017 tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.
 
Ev tekstili ile ilgili her türlü ürünün yer alacağı fuar; dünya ve Türkiye’den ev tekstili, döşemelik kumaş ve tül perde alanında söz sahibi büyük üreticilerin katılımıyla gerçekleştirildi. EVTEKS, 160.000 m2 alanda dünyanın dört bir yanından gelecek ziyaretçileri 1000‘in üzerinde seçkin marka ile buluşturdu.