23 Nisan'da Çifte Bayram

23 Nisan'da çifte bayram

Ev tekstili sektöründe dünyanın en büyük iki fuarından biri olan İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı EVTEKS, bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na denk gelen salı günü CNR Expo Yeşilköy'de 25. Kez gerçekleşti.

CNR Holding kuruluşu İstanbul Fuarcılık ve Türkiye Ev Tekstili Sanayici ve İşadamları Derneği (TETSI·AD) iş birliğinde organize edilen fuarın, bu yılki moda ve trend temasını ünlü tasarımcı Bahar Korçan liderliğinde oluşan ekip ‘Alternatif Varoluşlar (Alternative Existences)’ olarak belirledi.

Türkiye’nin en önemli ev tekstili markalarının ürün sergilediği EVTEKS’te İspanya, Fas, Portekiz ve Çin milli katılım sağlarken; Hollanda, Belçika, Hindistan, Yunanistan, Ukrayna, Mısır, Bangladeş, Pakistan, Almanya, Ürdün, İran, Fransa, Avusturya, Türkmenistan gibi ülkeler de bireysel olarak yer aldı. Fuarın 800 katılımcısının 150’den fazlası yabancı firmalardan oluştu.

Doğanın tazelenerek uyanışa geçtiği nisan ayının etkisi ile düzenlenen fuarda ‘Alternatif Varoluşlar’ temasıyla ortaya çıkan Sakin Dokunuş (Silent Room), Yaratıcı Bakış (Playful Room), Zevkü Sefa (Tasteful Room) ve Yapay-Doğal Deneyim (Atrificially Natural Experinces) trendleri ile hazırlanan ev tekstili ürünleri sergilenerek ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.