• 25. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı
  • 23-27 Nisan 2019
Kalan Süre

Basın Bültenleri

EVTEKS’te 22’inci yıl rekoru; fuarı 133 bin sektör profesyoneli gezdi

5/24/2016

EVTEKS’te 22’inci yıl rekoru; fuarı 133 bin sektör profesyoneli gezdi

 

Ev tekstili sektörüne ilişkin binlerce ürünün sergilendiği EVTEKS Uluslararası İstanbul Ev Tekstili Fuarı 22’inci yılında ziyaretçi rakamı ile rekor kırdı. Fuar, 133 bin 61 yerli ve yabancı sektör profesyonelinin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Ev tekstili sektöründeki son gelişmelerin sergilendiği, trend ve modaya yön veren ürünlerin ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu ‘EVTEKS Uluslararası İstanbul Ev Tekstili Fuarı’ sektör profesyonelleri tarafından büyük ilgi gördü. CNR EXPO Yeşilköy’de bu yıl 22’incisi organize edilen fuar ziyaretçi rakamıyla rekor kırdı. Fuar, 93 bin 972’si yerli, 39 bin 89’u yabancı olmak üzere toplam 133 bin 61 sektör profesyonelinin katılımı ile düzenlendi.

 

Renk ve trendte sektöre öncülük eden fuara,  bu yıl yerli ve yabancı 2 binin üzerinde marka katıldı. Ekonomi Bakanlığı ve KOSGEB’in de desteklediği EVTEKS’e, ABD, İran, Rusya, Ukrayna, İngiltere, Kanada, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Hindistan, İtalya, Romanya başta olmak üzere çok sayıda ülkeden gelen alıcı fuardan ev tekstili ürünü baktı. Fuarda özellikle Hindistan, Belçika, İspanya ve Fas’ın sektörün öncü firmalarından seçerek oluşturduğu milli düzeydeki pavilyonlar dikkat çekti.

 

EVTEKS Fuarı’nda bu yıl inovatif ürünler birbirleriyle yarıştı.  CNR Holding kuruluşlarından ITF İstanbul Fuarcılık organizasyonunda, Türkiye Ev Tekstili Sanayici ve İşadamları Derneği (TETSİAD) işbirliğinde gerçekleştirilen fuarda, yanmaz kumaşlardan, ısıyı tutan kumaşlara, toz ve leke tutmaz kumaşlara, organik kumaşlara kadar pek çok teknik tekstil ürünü sergilendi. Sektöre katma değer sağlayacak ürünler yabancı alıcıların en çok ilgilendiği ürün gruplarından oldu.